חיפוש :

תמ"א

 

שיפוצים משמעותיים הנובעים בתוספות בנייה כגון תמ"א 38 הם הזדמנות מצוינת לערוך שדרוג בעל ערך מוסף שיעניק למבנה גם יופי אסתטי וגם נקודת חיבור להיסטוריה של המבנה ושימורו.

אפשר להבחין בתופעה הרווחת באשר לשיפוץ מבנים ישנים. רוב הדיירים רוצים להפוך את הישן לחדש ולא תמיד המבנה מתאים לעיצוב שכזה. החלום הוא בלובי בסגנון עכשווי ומודרני שאנו רואים כיום בבניינים רבי קומות. ברוב המקרים לא רק שלא מקבלים תוצאה בסגנון הרצוי אלה הסגנון מדגיש את השוני בין הרצוי למצוי ומגחיך את המבנה.

התוצאה יכולה להיות בהחלט אחרת אם מקשיבים למקום ולגילו ומתאימים ללובי הבניין מראה חדש וייחודי. המקום לא רק ישודרג אלה יהווה מקום שאין דומה לו, כמו יצירת אומנות קסומה.

המבנים שקיבלו התר לתמ"א 38 הם מבנים שההית בנייה שלהם הוצא לפני 1.1.80, מה שמדגיש את המבנה המיושן של הבניה.

גם מבנים שנבנו עד שנות השמונים אומנם לא זכאים  לתמ"א 38 אך הם לא נכללים בחוק המחייב ממ"ד , דבר שמחייב אותם להשתמש במקלטים ציבוריים ולא נוחים. רבים מנסים להרחיב את הבניה לחדר ממ"ד גם בלי קשר לתמ"א 38. גם מבנים שנבנו עד שנות ה90 בדרך כלל ישנים והמבנה הכללי שלהם לא מתאים ללוביים מפוארים וחדשניים.

הפתרון היפה ביותר שאפשר להציע למבנים כאלו הם עיצוב שישלב בין חדש ויישן ושמתיחת הפנים לא תתפרש כלא טבעית.

כאן נכנס הסטודיו לעיצוב בפורצלן ונותן מענה למגוון רחב של עיצובים ייחודיים וחד פעמיים שיהפכו את הלובי ליצירת אומנות חד פעמית ויעלה את ערך הדירה עשרות מונים.

אני כאן כדי לייעץ לכם מה מתאים לכם ולעצב לכם חלום של לובי שגם מדגיש את ערך הבניין הישן והטוב וגם מהווה פנינה אסתטית שאין כדוגמתה.

בסטודיו אני מציירת לכם אריחי רצפה בעבודת יד שמספרים את המקום ואת ההיסטוריה שלו. ההקשבה למקום, לטבע, לסביבה, מאוד חשובים כשבאים לצייר את המקום שלכם.

כשאצייר אדאג להחשיב את המקום שלכם , את השנה, את הסגנון ציור המתאים, האם ארט-נבו מתאים או אולי סגנון מזרח תיכוני או  ויקטוריאני או ארץ ישראלי אותנטי.... אינני יודעת עד שאני נושמת את המקום ומתחילה לצייר לכם סקיצה.


טואול - בניית אתרים